Ankara Varyant Gümrükleme Hizmetleri

İhracat-ihracat faaliyetleri, yani yurt dışına mal satma veya yurtdışından mal satın alma belirli gümrük kurallarına tabidir. Belirli şartları yerine getirmediğinizde yurtdışı ticari faaliyette bulunamıyorsunuz. Türkiye’nin belirli bölgelerinde hava, deniz, demiryolu ve kara yolu gümrük kapıları bulunuyor. Bu kapılardan geçirilecek her türle ürün, mal, eşya gümrük işlemlerine tabi tutuluyor.

Ankara üzerinden yurt dışı ticari faaliyette bulunacaksanız Ankara gümrükleme ile gümrük işlemlerinizi sorunsuz ve hızlı şekilde yürütebilirsiniz.

Gümrükleme Nedir?

Türkiye Cumhuriyeti gümrük bölgesine giren – çıkan eşyaya ve taşıt araçlarına uygulanması zorunlu mevzuat işlemlerinin gerçekleştirilmesine gümrükleme deniyor. Yurt dışına ticari faaliyette bulunan/bulunacak her firma ve kişi gümrük işlemlerini kendileri veya vekalet verecekleri Ankara gümrükleme aracılığıyla yapabilirler.  Gümrükleme, beyannamelerin verilmesi, ilgili belgelerin hazırlanması, vergi ve harçların hesaplanıp, ödenmesi, ürünün gümrükten çıkarılması sürecini kapsıyor. Bu sürecin tamamını vekalet verdiğiniz yetkili gümrük müşavirliği yürütüyor. Siz sadece anlaşmaları, ürünü göndermeyi/teslim almayı yapıyorsunuz.

Gümrükleme Hizmeti Nasıl Veriliyor?

Her türlü ihracat ve ithalat faaliyetlerinizi, gümrük kanunu, ikili anlaşmalar, kararlar ve mevzuat içerisinde yapabilirsiniz. İhracat edeceğiniz ürünün sınıfını tespit ona göre vergilendirme, harç, ihracat ve nakliye belgelerini hazırlamanız gerekiyor. Bunların hepsi uzun bir süreçtir ve büyük dikkat istiyor. En ufak yanlışlıkta, emekleriniz boşa gidebilir.

Gümrük müşavirliği, gümrük ve birlik kaydınızı yaptıktan sonra, ihracat türünüze göre akıllı gümrük tarife tespiti (GTİP) yapıyor. Böylece ürününüz doğru sınıflandırılmış ve vergilendirilmiş oluyor. Gümrük beyannameniz, ihracat belgeleriniz, gümrük ile KDV, ÖTV vergileriniz hesaplanarak ödeniyor. Ürünleriniz için yurt dışı serbest dolaşım belgeleri hazırlanarak, nakliye şirketine veriliyor. Serbest bölge işlemleri de gümrük hizmetleri içine giriyor. Gümrük müşavirliği bu hususta firmalara yasal mevzuata uygun danışmanlık yapıyorlar. Serbest bölgeye giriş-çıkış, izin alınması, form oluşturma ve doldurma gümrük müşavirliğince yapılıyor.

Ankara Gümrükleme Hizmetleri

Ankara gümrükleme, Gümrük Kanunu uyarınca kurulmuş, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından yetki belgesi verilmiş bir kuruluştur. Bünyesinde, alanında uzman, profesyonel ve gelişmeleri yakından takip eden müşavirler bulunduruyor. Yurt dışı ticari faaliyetlerde bulunan/bulunacak firma ve kişilerin öncelikle aradıkları yetki, uzmanlık, deneyim ve profesyonelliği fazlasıyla taşıyor. Dış ticaretin zorluğunun, firma ve ülke imajının öneminden hareketle firma, en doğru çözümleri ve danışmanlığı yapmaya çalışıyor.  İhracat-ithalat yapacaksanız bütün gümrükleme işlemlerini sorunsuz ve hızlı şekilde yaptırabilirsiniz. Mevzuata hâkim ve pratikte gelişmiş müşavirler aracılığıyla hem sizin hem de kamunun güvencesi durumundalar. En hızlı, doğru ve sorunsuz şekilde ürünleriniz gümrükten rahatlıkla geçiş sağlıyor.

Ankara Gümrükleme Sektörün Güçlü Kuruluşu

Gümrük işlemlerinde profesyonel destek ve danışmanlık almak istiyorsanız Varyant Gümrük Müşavirliği ile çalışabilirsiniz. Gümrük mevzuatı sürekli güncellendiği, yenilendiği, uluslararası anlaşmalar ve yaptırımlar da değişkenlik gösterdiği için hepsini takip etmeniz mümkün değildir. İşte burada devreye Ankara gümrükleme hizmeti veren Varyant Gümrük Müşavirliği devreye giriyor. İlgili mevzuat, anlaşmalar, kararlar ve yaptırımları takip ederek, gümrükleme işlemlerinizin sorunsuz ve hızlı şekilde ilerlemesini sağlıyor.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir