Gümrük Firma Hizmetleri

İster yeni, ister uluslararası ticarette deneyimli olun, gümrük firmaları konusunda desteğe ihtiyacınız olacaktır. Gümrük firmaları, gümrükten yasal uyum konularında yardıma kadar çok sayıda kargo taşımacılığı ve katma değerli lojistik hizmetleri sunmaktadır. Özelleştirilmiş Brokerler, kargonuzu birçok hava, okyanus veya kara giriş noktasından herhangi biri yoluyla diğer bir ülkeye girerken tedarik zinciri boyunca hızlandırmada uzmanlaşmıştır. Lisanslı, gümrük müşavirlerimiz, uzun yıllardır başarıyla nakliye ve lojistik çözümleri sağlayan daha büyük bir ekibin parçasıdır ve sektörün en iyi uygulamalarında ustalaşmış bilgili kaynaklara her zaman erişmenizi sağlar. İtibarımızı, ortaklığımızın gelecekte de sürmesini sağlayan bir şeffaflıkla özelleştirilmiş, verimli ve ayrıntılı gümrükleme hizmetleri sağlama konusunda inşa ettik.

Hizmet Detaylarımız

Profesyonel ekibimiz ile çalışmak ve bilgi almak için varyantgumruk.com olarak bizimle iletişime geçin. Eşyanın ya da malın gümrük tarafından onaylanmış bir işlem veya kullanıma tabi tutulması, teknik bilgi birikiminin yanı sıra gümrük, dış ticaret ve finans gibi farklı geniş mevzuat bilgisine sahip olmayı gerektirir. Örneğin ithal edilecek malların vergilerinin ödenebilmesi için öncelikle malların harmonize sistem kodunun bilinmesi gerekmektedir. Bu tespiti yapabilmek için mallarla ilgili teknik bilgiye sahip olmanız gerekmektedir. Eşyanın gümrük vergisi İthalat Rejimi Kararı ile belirlenir ve söz konusu Karara ekli listede ilgili kodu belirlenen eşyanın yeri bulunmalıdır.

Vergiler Hakkında

İthalat vergileri, malların kalitesine göre gümrük vergisi dışında toplu konut fonu, katma değer vergisi, özel tüketim vergisi, anti-damping vergisi, ek mali sorumluluk, kaynak kullanım destek fonu gibi farklı ödemeleri içerebilir. Sadece mal ithalatında ödenecek vergilerin hesaplanmasında yukarıda özetlenen bilgilere sahip olunmalıdır. Gümrük idarelerinde dolaylı temsil sıfatıyla işi takip eden meslek mensuplarının meslek bilgisi ve meslek etiğine sahip olması beklenir.

Ek Bilgiler

Dış ticaret yapan firmalara danışmanlık hizmeti vererek diğer yandan da işlemlerin mevzuata uygun olarak yapılmasını sağlayarak firmalar ile gümrükler arasında köprü görevi gören gümrük müşavirlerinin genel yaklaşımları ve geçmiş bilgileri gümrük, gümrük ve dış ticaret politikalarının başarısını doğrudan etkiler.

Süreç ve Prosedürler

Lisanslı gümrük acentelerimiz ve giriş yazarlarımız, gönderilerinizin ithalat ve ihracat gümrüklerinin uluslararası ticaret düzenlemeleri ağında stressiz bir şekilde yapılmasını sağlamak için size dünya çapında yardımcı olmaya hazırız.  Gümrük firmaları işlemleri, herhangi tedarik zinciri sürecinin ayrılmaz bir parçasıdır. Ancak gümrük düzenlemelerinin, gümrük vergilerinin, ilgili ücretlerin ve vergilerin karmaşıklığı nedeniyle, yanınızda her şeyi takip edebilecek bir ortağa ihtiyacınız var. Gümrükleme, bir takım düzenlemeler, ithalat ve ihracat lojistiği, mutabakat ve sınır ötesi konularında deneyimliyiz. Ticari uyum prosedürlerinizi nasıl oluşturacağınız konusunda size tavsiyelerde bulunabiliriz. Her bir ticaret sürecine ve prosedürüne odaklanıyoruz. Her müşterinin ihtiyaçlarına ve gereksinimlerine odaklı bir yaklaşım sergiliyoruz. Ayrıca, tüm uyumluluk ihtiyaçlarına yardımcı olmak için müşterilerimize bir katma değer olarak Gümrük Mevzuatına dair danışmanlık hizmeti sunuyoruz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir