Gümrük İşlemlerinizde Kalite ve Güven

Gümrük müşavirliği; uluslararası ticari faaliyet alanlarında, ihracat ve ithalat işlemlerinde kanuni yetkilerini kullanarak işlemlerin yürütülmesini sağlayan meslektir. Yetki ve çalışma alanlarını yasaların belirlediği bir meslek olarak yürütülmektedir. Güvenilir, yasaların içeriğine hakimiyet sahibi ve güven önceliğinde çalışan hizmet birimidir. Varyantgumruk.com adresini ziyaret ederek ayrıntılı bilgi alabilir, çalışmalarınızı başlatabilirsiniz. Güven, kalite ve kusursuz hizmet alabilirsiniz.

Kimler Gümrük Danışmanı Olabilir?

Gümrük Müşavirliği mesleğini tercih edenler, öncelikle meslekle ilgi bilgi sahibi olmalılar. İlk koşul, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaktır. Sonra hukuk, maliye ya da iktisat gibi eğitim veren üniversitelerden mezun, sicili temiz kişiler olmalıdır. Kamusal haklarından yoksun olmamalı, medeni haklarına sahip olmalıdır. Aranan özelliklere sahip kişilerin gümrük müşavirliği yapabilmesi için öncelikle 2 yıl stajer olarak çalışması gerekmektedir. Ardından mali, iktisadi ve ticari konularda sınava tabi tutulurlar. Başarılı olanlar 2 yıl gümrük danışman yardımcısı olarak çalışmaktadır. Gereken sınavları başarıyla kazananlar gümrük danışmanı olabilmektedir.

Gümrük Müşavirliği Faaliyet Alanları

Gümrük müşavirliği faaliyet alanları uluslararası ihracat- ithalatta müşavirliğini yaptığı firma ve kişiler adına destek vermektir. Gümrükleme lojistik danışmanlık hizmetlerini eksiksiz yürütmektedirler. Güvenilir, yasaların belirlediği yetkilere saygılı işlemler yapmalıdırlar. Bu nedenle gümrük müşavirliği yardımı ihtiyacı olanlar araştırma yaparak tercih yapmalıdır. Gümrük danışmanı üniversitelerin ilgili bölümlerinde eğitim verebilme yetkisine de sahiptir. Varyantgumruk.com adresi en yakın gümrük danışmanınız olarak çalışmalarına devam etmektedir. Kaliteli hizmet güvenilir kişilik sahibi olması aranan özellikleridir. Güncel sınav duyuruları T.C. Gümrük Bakanlığı resmi web sitesinden yapılmaktadır.

Kimler Gümrük Müşavirliği Yapamaz?

Uluslararası yasaların yaptırımları en ufak ihmali affetmemektedir. Bu nedenle gümrük danışmanları güvenilir, gereken eğitim süreçlerinden geçerek hukuki ehliyete sahip kişiler olmaktadır. Aksi halde bu meslekte yer alamazlar. Üzerine aldığı sorumluluğun hakkını vermesi, müşavirliğini yaptığı kişilerin güvenini hak etmelidir. Yasaların belirlediği şartlara sahip olamayanlar gümrük müşaviri olamazlar. Sınavlar iki aşamalı yapılmaktadır. İlk sınavlar ilgili kuruluşlar tarafından bir ay önceden duyurularak yapılmaktadır. Bu sınav ön eleme niteliğindedir. Ardından mesleki yeterlilik aranan sınav gelmektedir. Sınavın %20 lik kısmı genel kültür, yetenek, Türkçe, matematik, Atatürk ilke ve inkılap tarihi, vatandaşlık bilgileri istenmektedir. Kalan %80 bölümde ise gümrük kanunu ve mevzuata dair düzenlemeler ve 5607 sayılı kaçakçılıkla ilgili bilgiler sorgulanmaktadır. Sınavlarda başarı kazananlar meslekte yerini alabilmektedirler.

Varyant Gümrük Müşavirliği Hizmet Alanları

Alanında saygınlık kazanarak mesleki gelişimini sürdüren varyantgumruk.com faaliyetlerini dijital sisteme aktararak yüksek güvenlik sağlamaktadır. Hizmet alanları gümrük müşavirliği, Mevzuat ve Gtip müşavirliği faaliyetlerine devam etmektedir. Sonradan kontrol ve denetim, Tareks, TSE, CE, TPS hizmetleri, lojistik ve uluslararası nakliyat, eğitim hizmetlerini üst kalitelerde vermektedir. Hukuki danışmanlık ve interaktif gümrük çalışmalarını da eksiksiz bir şekilde devam ediyor. Hizmet almak istediğiniz alandan ilk tercihiniz olabilmeyi hak eden varyantgumruk.com en yakın desteğiniz olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir