Gümrük Müşavirliği Süreçleri Hakkında

Gümrükten geçmek demek an basit manasıyla, bir ülkeye giriş yaptığınız esnada veya bir ülkeden diğerine veya tam tersi şekilde eşya ya da mal gönderiyorsanız, ülkenin güvenliğini ve kontrolünü sağlamak amacıyla oluşturulmuş olan kurallar bütünüdür. Kısaca, eşya veya mal transferleri için düzenlenen yasalar olduğu anlamına gelir, bu nedenle belirli bir ödeme yapmanız gerekir. Hiç tahmin edilemeyecek ürünlerden dolayı bu yasalar tabi olabilirsiniz. Bunun için elektronik bir eşya ya da pahalı bir ürün almanıza gerek yok. Dolayısıyla, insanların bu aşamada gümrük müşaviri ihtiyacı doğmaktadır.

Hizmet Hakkında

Gümrük müşavirlerinin işi, malın ya da eşyaların gümrüğe gelmesi ile değil, sipariş edilmesi ile başlar. Bu açıdan bakıldığında öncelikli hedefimiz taşıma işlemini gümrük müşavirliği hizmetleri ile birlikte sağlamaktır. Mal çeşitleri açısından her tip ürünün kendi içerisinde de geniş bir ürün yelpazesi için en son bilgiler ve tecrübemizle ithalat ve ihracat işlemlerini gerçekleştirmekteyiz. Özel aracılık hizmetlerinin yanı sıra ürünler üzerinde yapılan denetimler için danışmanlık ve uygulama hizmetleri vermekteyiz.

Gümrük Müşavirine İhtiyaç Nedenleri

Gümrük müşavirliği, gıda ithalat izni, teminat mektupları, satış sonrası yeterlilik belgeleri ve yatırım teşvik belgeleri gibi ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere uzmanlık gerektiren tüm alanlarda işlem yapabilen yetkili kişidir. Gümrüklerinin teknolojik altyapısı ve yeteneklerinden bahsetmek gerekirse, müşterilerimize çevrimiçi izleme ve elektronik arşiv yapabilme imkanı sunuyoruz. Gümrük danışmanlığı ihtiyacınız için bizimle doğrudan iletişime geçebilirsiniz. Önemli evrakların basılı kopyaları motosikletli kuryeler ile noktadan noktaya teslim edilmekte ve gümrük beyannamelerinin kayıtları online olarak ilgili ofisten yapılmaktadır.

Danışma Hakkında

Herhangi bir talep, sorun veya görüşünüz için varyantgumruk.com adresimiz üzerinden bizimle direkt olarak iletişime geçebilirsiniz. Transit operasyonlar, Türkiye’nin coğrafi koşulları dikkate alındığında büyük önem arz etmektedir. Taşıma öncesi ve sonrası işlemler, dikkatli takip ve bilgi gerektirir. Yeniden ihracat yapan firmalar için kalite, iyi ciro gibi anlamlar ifade eder, ancak gerçekte bu durum ancak doğru prosedürler ve takip ile sağlanabilir. Ek olarak; nakliye, sigorta ve depolama departmanları ile ithalat, ihracat ve transit işlemlerinizi takip eder ve sonuçlandırırız.

Teknolojik Alt Yapımız

Güçlü teknolojik altyapısı ve uzman kadromuz ile yurt içi ve yurt dışı tüm gümrük işlemleri hizmetini verebilen tek firmayız. Sektörün en deneyimli gümrük müşavirlerini ve gümrük müşavir yardımcılarını istihdam etmekteyiz. Bölgedeki gümrük müşavirleri ve merkezimizdeki hukuk departmanı ile tüm firmalara özel gümrük müşavirliği hizmeti vermekteyiz. Web tabanlı Gümrük dosyalama çözümümüz ilgili uygulama üzerinden icra edilmektedir. Bu vesile ile eşya ya da malı ilgili gümrüklere göndermenize ve izinlerinizi elektronik olarak almanıza olanak tanıyan platforma sahibiz. Yazılımımız, gümrük beyannameleri ve değişiklikleri Gümrük onaylı hizmetimiz aracılığıyla göndermenize olanak tanır, öylece yazılım satın alma veya geliştirme ve Gümrük sertifikasyon sürecinden geçme konusunda endişelenmenize gerek kalmaz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir